müslüman Afrika halkı yardım bekliyor

müslüman Afrika halkı açlık, kuraklık ve sefalet içinde bile bizden daha fazla İslamiyet’i yaşıyor! aşağıdaki kuran okuyan pırıl pırıl çakmak çakmak bakan çocuklar bunun bir kanıtı değil de ne! ramazanda neler yapılır diye kendinize ramazan ayında yapabileceğiniz bir iyilik düşünüyorsanız Afrika halkına yardım edebilirsiniz, çokta makbule geçecektir. sosyal yardımlaşmanın önemi özellikle bu yıl gözler önüne serildi (diğer yıllardaki afet vb günlerde de ülkemiz seferber olmuştu tabi..) ülkemizden İHH, kimse yokmu derneği, kızılay vb sosyal yardımlaşma kurumları afrikaya ve somaliye birçok yardım götürdü. Başbakan ve eşi de Afrika’yı ziyaret etti açlık ve kuraklık nedeniyle. Allah hepsinden razı olsun inşaallah, onlara bağış yapanlardan da gönüllü çalışanlardan da dernekle ilgili en ufak yetkiliden de..

Afrika yardım bekliyor! bütün çocuklar bütün bebekler güzeldir ama somalili bu müslüman çocuklar bambaşka.. ülkemizde onların yaşındaki kız çocuklara saçma sapan oryantal numaraları (kıç kıvırma gibi) erkek çocuklara da aptalca futbol tüyoları öğretilirken somalili çocukların anne ve babaları onları kuran kursuna gönderiyor ve Kur’an-ı kerim öğrenmelerini sağlıyor! onca açlık ve kuraklığa rağmen hemde.. şimdi söyleyin?? hangi millet daha fazla müslüman?!


SOMALİ’li Küçük Hafızlar

gözlerindeki pırıltılar, bakışlarındaki o masum ve tertemiz ifade, meraklı ve heyecanlı tavırları açlık ve kuraklık içinde kıvrandıklarını hatırlayınca insana derin bir hüzün veriyor.

Siz de Ramazan’a göç yollarında, aç ve susuz giren Afrikalılar için acil yardım seferberliğine katılabilir, kampanya için internet üzerinden kredi kartı ile bağış yapabilir ya da “Afrika” yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL katkıda bulunabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir